Cum imi pot face PFA sau I.I?

• EmyCreates 1 post
    forum posts
    EmyCreates on 4/1/21
    Unde pot face un curs de HandMade pentru a obtine diploma sa imi fac un PFA sau I.I sa imi vand bijuteriile din margele?
  • AURAhandmade 1 post
    shopsoldforum posts
    AURAhandmade on 12/2/21
    Nu este necesar curs de handmade pentru a face un P.F.A.
  • Carmenn 1747 posturi
    shopsoldbuylovedforum posts
    Carmenn on 21/2/21
    daca se pune cod caen trebuie sa ai ceva calificare...am incercat eu sa deschid...mi s-a aprobat dosarul la Reg.Com...dar dupa ce am luat leg cu o contabila mi-a spus ca nu trebuia sa deschid PFA...pentru ca sunt tot felul de taxe...trebuie declarata o camera din casa sau apt unde se desfasoara activ prof...se impoziteaza...ai sau nu vanzare...se plateste contabil...casa marcat...eu am avut diploma de educator si instructor preparator...altfel iti cer in domeniu...dupa ce ca am facut dosarul la aprod si m-am dus cu el pregatit am mai stat si vreo 2 ore doar sa iau o cerere de la un ghiseu si sa-mi verifice dosarul.cand am mai auzit ca trebuiesc achitate si asig medicale si altele chiar daca ai sau nu vanzare...m-am linistit...si am fost si am inchis tot pana sa apuce sa ajunga la anaf..etc...daca nu ai si altceva ca si cod...nu se merita,,,doar asa sa participi la un targ unde nu vinzi mai nimic pentru ca sunt altele care au ceva asemanator sau chinezarii cu 1 leu...nu se merita...zic si eu...

Trebuie sa fi logat pentru a participa la discutii. Nu ai cont inca? Creaza unul!.

Login

Am uitat parola ×