NOUTATI 2015: CONCURSURI FORUM - CRAFTY

• GreenBlueArt 1339 posturi
    shopsoldbuyrecomandatlovedforum posts
    GreenBlueArt on 21/3/15
    Buna seara tuturor,

Multumesc celor care si-au exprimat parerile si au facut sugestii pentru imbunatatirea acestui regulament.
    Pe baza lor prezint completarile care se doresc si va rog sa va exprimati in continuare parerea.

Lucrarile vor fi impartite in 3 sectiuni – bijuterii, moda, arta decorativa. Se va putea incepe procesul de votare doar la sectiunile la care s-au inscris si s-au validat un numar de cel putin 8 lucrari/sectiune.
    Exemplu:
    - daca pana la data inceperii votarii la sectiunea bijuterii s-au inscris sub 8 lucrari validate, acesta sectiune va fi scoasa din concurs din cauza lipsei de participanti. La fel si pentru oricare alta sectiune care nu a strans minim 8 lucrari validate pana la data inceperii votarii. Intelegem prin lucrare validata, lucrarea care respecta cerintele inscrierii in concurs.

Daca avem 3 sectiuni vom avea si cate 3 premii pe fiecare sectiune.

In caz ca 2 sau mai multe lucrari primesc acelasi numar de voturi si nu se poate face departajarea, prioritate are lucrarea inscrisa prima in concurs (prin link postat pe topicul aferent concursului).

Se propune adaugarea unui premiu de originalitate (la fiecare sectiune)

Moderatorul concursului si sponsorii (persoanele care ofera premii) nu pot participa la acest concurs.

Cei care doresc sa ofere premii vor trebui sa anunte aceste premii pana la data inceperii votarii.

Maine dimineata intentionez sa deschid topic nou la sectiunea de Concursuri si sa supun la vot demararea Concursului de Paste. In cazul in care pana maine seara la ora 24 nu se strang un numar de minim 10 voturi pozitive pentru inceperea acestui concurs voi propune anularea lui.
  • Carmenn 1723 posturi
    shopsoldbuylovedforum posts
    Carmenn on 21/3/15
    pai asa e bine sa ne hotaram de la inceput..ce si cum...sa intrebam sa ne sfatuim.
  • Mishaartunic 100 posturi
    Mishaartunic on 22/3/15
    Primiti si un Peste cu capul in nori, dar cu picioarele pe pamant?
    Eu sunt pentru orice fel de concurs!
    Sustin acest concurs cu un premiu, asa cum am promis, daca regulamentul imi da voie sa ofer un premiu si sa particip la concurs. Poate pot oferi premiu pentru o sectiune la care nu particip....
    Propunerea mea este ca participantii, membrii juriului si moderatorii sa nu voteze, pentru a evita eventualele suspiciuni. Stiu ca veti spune: Atunci cine sa voteze?! Dar poate ne ajuta roxi cu o promovare a concursului pe FB, pe Blog....
    In rest, sunt de acord cu regulamentul.
    Succes!
      GreenBlueArt on 22/3/15
      Draga MishaArtunic iti multumesc mult pentru sustinere. Parerea ta a fost decisiva, si entuzismul tau minunat!
      Avem 2 probleme de rezolvat urgent: moderarea acestui concurs si numarul de sectiuni. Daca ai propuneri in acest sens te rog mult sa le prezinti. Multumesc! :)
    Mishaartunic on 22/3/15
    Scuze pentru faptul ca nu am raspuns la mesaje! In dreptul plicului de mesagerie e un mare si frumos 0.
  • Geo 6126 posturi
    soldbuyrecomandatlovedforum posts
    Geo on 22/3/15
    Draga, fa cum ti-am scris:
    Intra in "Contul meu"
    apoi se deschise sus o bara de control, in care vei gasi in stanga butomul: "MESAJE"
    acolo apasa si vei intra in mesageria ta.
    Abea astept...

Ultima modificare: on 22/3/15
  • Geo 6126 posturi
    Geo on 22/3/15
    Rox,
    este o problema cu mesageia Crafty. Nu functioneaza corect si intampinam multe probleme. Pe viitor, s-ar putea corecta cateceva?
    Mishaartunic on 22/3/15
    Am facut Geo! Am raspuns in privat!
    Mishaartunic on 22/3/15
    GreenBlueArt pentru sectiuni, zic sa fie 3, asa cum a mai fost: deco, moda, bijuterii, cu max. 3 propuneri de fiecare participant.
    Moderatori......greu de spus....stiu cata munca depun.....
      GreenBlueArt on 22/3/15
      Se pare ca ar fi mai simplu sa nu impartim pe sectiuni, fiind un concurs mic, timpul de inscriere destul de scurt, e foarte posibil sa nu fie un numar prea mare de lucrari... S-au mai exprimat pareri in acest sens. Eu am propus si 3 sectiuni dar in caz ca la oricare din ele nu strangem minim 8 lucrari sa le declaram anulate.
      Asteptam pana maine pareri pe aceasta tema.
      Si neaparat moderatorul concursului.
      Organizatorul? aici chiar nu ma pricep. Rog ajutor, daca stiti.
    Mishaartunic on 22/3/15
    da, organizatorul...nu ar fi rau....
    GreenBlueArt on 22/3/15
    Poate am eu o impresie gresita dar in cazul acestui concurs (mic) organizatorul e cam totuna cu moderatorul... mie asa mi se pare.
    Si cred ca pana la urma acest concurs nu va fi impartit pe sectiuni (astfel ar fi si mult mai simplu de gestionat). Poti sa vezi Misha draga si raspunsul lui Jewels pe celalat topic. Ea e de parere sa nu avem sectiuni, si mai sunt pareri asemanatoare.
    Mishaartunic on 22/3/15
    e ok! pot participa in orice sectiune!
    GreenBlueArt on 22/3/15
    Eu as propune sa fie deschis oricarui designer. Fie ca prezinta bijuterii. moda sau arta. Pana la urma e decizia fiecaruia sa isi aleaga lucrarile astfel incat sa se incadreze in tematica. Iar tematica e simpla, lucrarea prezentata sa contina cel putin un element care simbolizeaza Pastele sau Floriile. Consider ca o bijuterie in forma de floare, o rochita cu flori, un tablou cu flori se poate incadra fara probleme in aceste cerinte. Nu mai spun de iepurasi, etc. Ramane apoi la alegerea votantilor sa aprecieze ce e mai frumos/potrivit.
    Mishaartunic on 22/3/15
    e foarte bine!
    ca asa...o tinem cu pareri si propuneri......pana maine dimineata....
  • Jewelswithlove 1527 posturi
    Jewelswithlove on 22/3/15
    Am scris si la celalalt subiect,Anca.Tu esti organizatorul concursului,tu stabilesti regulile!daca iei 20 de oameni,o sa ai 20 de pareri,asa ca tu stabilesti ce si cum va fi.Cine considera ca nu-i convine regulamentul sau ca nu are cum sa se incadreze il el,asteapta un alt concurs.
    Organizatorul unui concurs are dreptul sa invalideze orice lucrare daca nu se incadreaza regulilor stabilite (criterii,teme,etc).
    Mishaartunic on 23/3/15
    Foarte bine spus Jewelswithlove!
    Deci, draga Anca, sa inceapa concursul!!!!!

Trebuie sa fi logat pentru a participa la discutii. Nu ai cont inca? Creaza unul!.

Login

Am uitat parola ×