Politica de livrare

• grety 221 posturi
    shopsoldbuyrecomandatlovedforum posts
    grety on 8/2/15
    Am o problema: taxa de livrare - la mine - e diferentiata in functie de valoarea coletului sau produsului daca e unul pe colet,dar la imaginea produsului in maghazin apare taxa cea mai mare. Exemplu, la un set pt copil (caciulita+fular) care costa 65 lei, apare taxa 15 lei in loc de 10 lei, ceea ce e de natura sa descurajeze clientii; ca tot discutam de stimularea vanzarilor. Deasemeni, cand clientii fac comanda nu apare acolo si costul livrarii; eu as dori sa ofer si anumite voucere pt a fi folosite la urmatoarele comenzi dar daca nu am cum sa trimit mesajul la comanda, nu pot face asta (nu vreau o politica generala ci doar la anumite comenzi sau in anumite perioade)
    • rox 1207 posturi
      shopsoldbuylovedforum postsadministrator
      rox on 9/2/15
      Buna ziua,

Puteti sa specificati anumite detalii cu privire la reduceri la taxa de transport in descrierea produsului respectiv.
  • grety 221 posturi
    shopsoldbuyrecomandatlovedforum posts
    grety on 9/2/15
    Bine, dar in politica magazinului am 2 taxe in functie de valoarea coletului, ceea ce am specificat in politica de livrare si nu apare asa la produsul respectiv. Asta e o problema A doua ar fi ca in diferite ocazii, deci nu mereu, as vrea sa acord unele facilitati si asta inseamna sa schimb tot timpul descrierea ceea ce iar nu e corect fata de cele care au mai citit inainte descrierea dar n-au venit imediat cu comanda. Nu exista vreo posibilitate de rezolvare? Daca nu, atunci poate ar trebui sa nu mai apara taxa de livrare automat ci poate ar fi mai bine sa o trecem noi manual la urma descrierii si sa o punem la fiecare produs. Eu nu stiu regulie dupa care functioneaza acest model de site.
  • rox 1207 posturi
    shopsoldbuylovedforum postsadministrator
    rox on 9/2/15
    Ne gandim si gasim o solutie :) Nu putem scoate campul cu taxa de transport.

Trebuie sa fi logat pentru a participa la discutii. Nu ai cont inca? Creaza unul!.

Login

Am uitat parola ×